spacer
spacer search

Young Learners Resource Center w Lubartowie
CENTRUM ZASOBOW DYDAKTYCZNYCH JEZYKA ANGIELSKIEGO

Search
spacer
spacer
header
 
Główne Menu
Strona główna
Regulamin Centrum
Nasz zespół
Trochę historii
Zasoby dydaktyczne
Media o nas
Godziny otwarcia
Kontakt z nami
Angielski ludzkim językiem!
Angielski | gramatyka | testy

 

14-15 czerwiec 2010 "How to improve teaching English?" Print E-mail
Jun 24, 2010 at 10:18 AM

W dniu 14 czerwca 2010 roku 14 nauczycieli języka angielskiego ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta Lubartów i okolic wzięło udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Ambasadę Amerykańską przy współpracy z Centrum Zasobów Dydaktycznych przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie oraz Urzędem Miasta Lubartów.

Warsztaty poprowadził Efrain Diaz, amerykański specjalista w zakresie nauczania języka angielskiego. Efrain jest trenerem mającym doświadczenie na wszystkich poziomach nauczania. Obecnie współpracuje ze studentami w Stanach Zjednoczonych, jak również pracuje przy tworzeniu podręczników i materiałów dla nauczycieli języka angielskiego do wykorzystania w szkole. Na prośbę Ambasady Amerykańskiej przyjechał do Polski na miesiąc czasu, aby współpracować z polskimi nauczycielami na terenie całego kraju zarażając ich pasją nauczania, tak aby ich wysiłek przynosił oczekiwane efekty.

W czasie warsztatów towarzyszyły nam wydawnictwa Pearson Longman oraz mmPublications, które przygotowały materiały warsztatowe dla nauczycieli oraz poczęstunek podczas warsztatów.

15 czerwca 2010 roku Efrain, doświadczony praktyk, nauczyciel i wykładowca akademicki z Florydy, poprowadził warsztaty dla 21 osobowej grupy nauczycieli języka angielskiego z Lublina i okolic w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zapraszamy do Galerii zdjęć >>

Write Comment (0 comments)
Read more...
WAKACJE TUŻ TUŻ Print E-mail
Jun 20, 2010 at 09:04 PM

W dniu 28 maja 2010 roku po raz ostatni w roku szkolnym 2009/2010 dzieci przyszły do Centrum w ramach spotkań Tell me a story - wspólne czytanie bajek. Od 5 października 2009 roku 15 osobowa grupa 5 latków w każdy poniedziałek przychodziła, aby wspólnie poprzez zabawę i piosenkę obcować z językiem angielskim i kulturą amerykańską już od najmłodszych lat.

Podczas zajęć dzieci uczyły się w języku angielskim owoców, warzyw, części ciała, kolorów, liczb oraz wiele innych zagadnień. Jednocześnie uczestnicy spotkań obchodzili zwyczaje i tradycje rodem ze Stanów Zjednoczonych.  Wszystkie spotkania przygotowywane były w oparciu o materiały dydaktyczne zgromadzone w Centrum i dostępne dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach. Zajęcia otwarte były dla nauczycieli języka angielskiego. Każdy zainteresowany mógł przyjść i poobserwować.

Dla uczestników najważniejsze było to, że każdy zakończył te zajęcia pozytywnie uzyskując pierwszy w swoim życiu Certyfikat. GRATULUJEMY !!!

Zapraszamy do Galerii Zdjęć >>

Write Comment (0 comments)
Spotkania z Virginią Harris Print E-mail
Jun 17, 2010 at 11:40 PM

W dniu 8 czerwca 2010 roku Zastępca Attache Prasowego z Ambasady Amerykańskiej w Warszawie, Pani Virginia Harris przyjechała na spotkanie z uczniami do Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Szkoły Podstawowej w Brzostówce oraz do Gimnazjum w Niemcach. Spotkania w szkołach podstawowych były kontynuacją projektu "Tell me a story". Pani Virginia Harris z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Nowej Woli spotkała się przy bajce "The Little Red Hen", a z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Brzostówce wspólnie czytali "The Very Hungry Catepillar". Młodzież z Gimnazjum w Niemcach uczestniczyła w prezentacji na temat Tolerance and Diversity, po której to aktywnie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym zadając wiele interesujących pytań.

Write Comment (0 comments)
Read more...
<< Start < Previous 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Next > End >>

spacer
Galerie zdjęć
Cytat Dnia

"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new."

Albert Einstein

We have 10 guests online


__________________________________________________________________________________

C o p y r i g h t  2 0 0 9  YOUNG   LEARNERS   RESOURCE  CENTER   W   LUBARTOWIE

spacer