spacer
spacer search

Young Learners Resource Center w Lubartowie
CENTRUM ZASOBOW DYDAKTYCZNYCH JEZYKA ANGIELSKIEGO

Search
spacer
spacer
header
 
Główne Menu
Strona główna
Regulamin Centrum
Nasz zespół
Trochę historii
Zasoby dydaktyczne
Media o nas
Godziny otwarcia
Kontakt z nami
Angielski ludzkim językiem!
Angielski | gramatyka | testy

 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Uroczyste otwarcie Young Learners Resource Center w Lubartowie

Uroczyste otwarcie Young Learners Resource Center w Lubartowie

otwarcie ylrcYoung Learners Resource Center w Lubartowie zostało otwarte w dniu 30 kwietnia 2009 roku. Uroczyście wstęgę przecięli Ambasador Stanów Zjednoczonych Victor Ashe wspólnie z Burmistrzem Miasta Lubartów Jerzym Zwolińskim. Funkcję koordynatora Centrum objęła pani Edyta Borowicz-Czuchryta. W uroczystości otwarcia YLRC udział wzięli licznie przybyli goście, m. in.: Candance Faber - z-ca Attache ds. Kultury z Ambasady Amerykańskiej w Warszawie, Henryk Bogdan Wagner - Lubelski Wicekurator Oświaty, Marek Sikora - z-ca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego i wielu innych gości, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość. Niewątpliwie należy tu wspomnieć o uczniach z klasy IId Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, którzy odważnie wzięli udział w lekcji podczas uroczystości otwarcia wykazując się znajomością języka angielskiego. Zebrani goście obejrzeli tą lekcję przygotowaną i poprowadzoną przez panią Edytę Borowicz-Czuchrytę, która do tego celu wykorzystała materiały zgromadzone w Centrum.

Głównym zadaniem Centrum jest pomoc nauczycielom języka angielskiego tym, którzy uczą w przedszkolach i szkołach podstawowych. Nie tylko oni jednak znajdą tu coś dla siebie - Centrum dysponuje wieloma różnorodnymi materiałami przydatnymi do pracy również ze starszymi dziećmi - książkami, poradnikami metodycznymi, podręcznikami, słownikami itp. Materiały znajdujące się w Centrum można na miejscu skopiować albo wypożyczyć na lekcje. Szczególnie polecamy różnego typu historyjki i rymowanki dla dzieci. Niektóre z książek mają specyficzne, duże rozmiary (około 50x50cm), co znakomicie przykuwa uwagę najmłodszych, ułatwia kojarzenie i uatrakcyjnia zajęcia. Większość jest dodatkowo wyposażona w kasetę lub płytę CD. Centrum posiada również zestawy złożone z jednej dużej książki i sześciu małych, które mogą być wykorzystane do pracy w grupach. W Centrum można przy pomocy specjalnej maszyny stworzyć pomoce dydaktyczne, czy ułożyć scenariusz lekcji wykorzystując zgromadzone plany zajęć. Do dyspozycji nauczycieli są również stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

W siedzibie Centrum planowane są również warsztaty i spotkania dla nauczycieli języka angielskiego. Pierwsze warsztaty już wkrótce. Centrum Zasobów Dydaktycznych będzie stwarzało możliwość skorzystania z programów oferowanych przez Ambasadę Amerykańską dla szkół gimnazjalnych i średnich, takich jak Meet America czy Speakers Bureau, w ramach których starsza młodzież spotyka się z przedstawicielami Ambasady Amerykańskiej podczas warsztatów w szkole lub w siedzibie Ambasady w Warszawie. Językiem komunikacji podczas tych spotkań jest język angielski. W ten sposób młodzież rozmawiając na tematy dotyczące Stanów Zjednoczonych może praktycznie wykorzystać znajomość języka angielskiego.


User Comments
Your Name / Email Address

spacer
Galerie zdjęć

Konkurs recytatorski 2014
 

2013-05-23
 

Lekcja Świąteczna w YLRC (10.04.2017)
 

Kalifornia - zdjęcia z podróży
 

Rola zeszytu przedmiotowego - warsztaty w YLRC
 

Lekcja j. angielskiego w Oddziale Przedszkolnym w
 

2011-05-30
 

Wielkanocna lekcja w YLRC (2016)
 

Przedszkole Miejskie nr 5 (4.04.2016)
 

"Czerwony Kapturek" teatrzyk w Przedszkolu nr 5
 

Uczniowie z Łuckiw YLRC
 

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA (16.11.2017)
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Przedszkole Miejskie nr 5 (21.03.16)
 

2013-05-23 cz.I
 

Przedszkolaki w YLRC (7.04.2016)
 

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA (16.11.2017)
 

Lekcja wielkanocna 2016
 

2013-05-23
 

2010-01-22
 

Warsztaty w YLRC (27.04.2017)
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

2013-05-14
 

Lekcja Świąteczna w YLRC (10.04.2017)
 

Klasa 0b w YLRC
 

Lekcja o USA (30.05.2017)
 

2010-12-06
 

Konkurs recytatorski 2014 cz. 2
 

Konkurs recytatorski 2014
 

Wizyta w Przedszkolu nr 5
Cytat Dnia

"You don't stop laughing because you grow old;  you grow old because you stop laughing."

Michael Pritchard

We have 4 guests online


__________________________________________________________________________________

C o p y r i g h t  2 0 0 9  YOUNG   LEARNERS   RESOURCE  CENTER   W   LUBARTOWIE

spacer