spacer
spacer search

Young Learners Resource Center w Lubartowie
CENTRUM ZASOBOW DYDAKTYCZNYCH JEZYKA ANGIELSKIEGO

Search
spacer
spacer
header
 
Główne Menu
Strona główna
Regulamin Centrum
Nasz zespół
Trochę historii
Zasoby dydaktyczne
Media o nas
Godziny otwarcia
Kontakt z nami
Angielski ludzkim językiem!
Angielski | gramatyka | testy

 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Konkurs poezji anglojęzycznej w YLRC

Konkurs poezji anglojęzycznej w YLRC

Już po raz trzeci Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które działa przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie, było organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Poezji Anglojęzycznej Everything is poetry... Jak co roku konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów - pana Janusza Bodziackiego.

Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się od wystąpienia pana Sławomira Zdunka - dyrektora Gimnazjum nr 2, który powitał uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - szkoły gimnazjalne klasy IV-VI, II kategoria - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Do konkursu przystąpiło łącznie 21 uczestników z 11 szkół z terenu miasta i powiatu lubartowskiego.

Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Małgorzata Machnikowska - nauczyciel j. angielskiego Gimnazjum nr 2, pani Urszula Karwańska - Wydawnictwo Oxford University Press, pani Sandra Czech - studentka III roku filologii angielskiej.

Uczestnicy konkursu prezentowali bardzo zróżnicowany program artystyczny, dzięki czemu komisja konkursowa miała bardzo trudnie zadanie, by wyłonić tych najlepszych recytatorów. Po bardzo burzliwych naradach, komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia i trzy nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się Łukasz Kubera ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej, który wyrecytował utwór I raised my hand, autorstwa Ken Nesbitt, a także Kinga Długosz ze Szkoły Podstawowej w Samoklęskach, która zaprezentowała utwór A trip to heaven. W kategorii szkół podstawowych najlepszym recytatorem poezji anglojęzycznej została Oliwia Pietrzela ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej. Drugie miejsce zajęła Dorota German ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce, zaś trzecie miejsce zajęła Emilia Strachowska ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, największe wrażenie na komisji konkursowej zrobiła Marcelina Polak z Gimnazjum w Ostrówku, która tym samym zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęła Patrycja Kwaśniewska z Publicznego Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Julia Ścibiorska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie.

Podczas obrad, komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę specjalną, która trafiła do rąk ucznia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie - Miłosza Zaniewicza, który w brawurowy sposób wyrecytował utwory T. Hughesa Hawk Roosting oraz Let America Be America Again.

Wręczenia nagród dokonali pan dyrektor Sławomir Zdunek oraz pani Małgorzata Kanar, która reprezentowała Burmistrza Miasta Lubartów. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie oraz Wydawnictwo Oxford University Press. Wspomnieć należy, iż wszyscy uczestnicy konkurs, jak i opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania oraz drobne upominki.

Wszystkim opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, zaś zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!


Galeria>>


User Comments
Your Name / Email Address

spacer
Galerie zdjęć

Spotkanie z Kamilem Kubickim
 

Powiatowy konkurs wiedzy o USA
 

VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (15
 

VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (15
 

Lekcja w YLRC (4.11.16)
 

VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (15
 

Lekcja w YLRC (18.05.2018)
 

VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (1
 

Amerykańskich spotkań ciąg dalszy... (7.03.2019)
 

2011-05-30
 

Warsztaty 10.12.2015
 

Lekcja w YLRC czerwiec 2014
 

Powiatowy konkurs wiedzy o USA
 

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA (24.11.2016)
 

Lekcja w PM nr 5 (23.03.2016)
 

Lekcja w YLRC czerwiec 2014
 

VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (1
 

"Wesołe stacje dydaktyczne" po raz drugi w YLRC
 

2011-03-22
 

Spotkanie z Amandą Wolosz w II LO (6.02.2019)
 

VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (1
 

2010-06-14
 

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA
 

Uczniowie z Łuckiw YLRC
 

Lekcja w YLRC (11.06.2018)
 

Spotkanie z Kamilem Kubickim (20.10.2015)
 

Wizyta w Przedszkolu nr 5 (12.10.2015)
 

Przedszkolaki w YLRC (7.04.2016)
 

Lekcja Świąteczna w YLRC (10.04.2017)
 

2013-05-23
Cytat Dnia

"What doesn't kill you will make you stronger."

Friedrich Nietzche

We have 15 guests online


__________________________________________________________________________________

C o p y r i g h t  2 0 0 9  YOUNG   LEARNERS   RESOURCE  CENTER   W   LUBARTOWIE

spacer