spacer
spacer search

Young Learners Resource Center w Lubartowie
CENTRUM ZASOBOW DYDAKTYCZNYCH JEZYKA ANGIELSKIEGO

Search
spacer
spacer
header
 
Główne Menu
Strona główna
Regulamin Centrum
Nasz zespół
Trochę historii
Zasoby dydaktyczne
Media o nas
Godziny otwarcia
Kontakt z nami
Angielski ludzkim językiem!
Angielski | gramatyka | testy

 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Konkurs poezji anglojęzycznej w YLRC

Konkurs poezji anglojęzycznej w YLRC

Już po raz trzeci Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które działa przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie, było organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Poezji Anglojęzycznej Everything is poetry... Jak co roku konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów - pana Janusza Bodziackiego.

Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się od wystąpienia pana Sławomira Zdunka - dyrektora Gimnazjum nr 2, który powitał uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - szkoły gimnazjalne klasy IV-VI, II kategoria - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Do konkursu przystąpiło łącznie 21 uczestników z 11 szkół z terenu miasta i powiatu lubartowskiego.

Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Małgorzata Machnikowska - nauczyciel j. angielskiego Gimnazjum nr 2, pani Urszula Karwańska - Wydawnictwo Oxford University Press, pani Sandra Czech - studentka III roku filologii angielskiej.

Uczestnicy konkursu prezentowali bardzo zróżnicowany program artystyczny, dzięki czemu komisja konkursowa miała bardzo trudnie zadanie, by wyłonić tych najlepszych recytatorów. Po bardzo burzliwych naradach, komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia i trzy nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się Łukasz Kubera ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej, który wyrecytował utwór I raised my hand, autorstwa Ken Nesbitt, a także Kinga Długosz ze Szkoły Podstawowej w Samoklęskach, która zaprezentowała utwór A trip to heaven. W kategorii szkół podstawowych najlepszym recytatorem poezji anglojęzycznej została Oliwia Pietrzela ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej. Drugie miejsce zajęła Dorota German ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce, zaś trzecie miejsce zajęła Emilia Strachowska ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Woli Sernickiej.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, największe wrażenie na komisji konkursowej zrobiła Marcelina Polak z Gimnazjum w Ostrówku, która tym samym zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęła Patrycja Kwaśniewska z Publicznego Gimnazjum im. B. Prusa w Niedźwiadzie, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Julia Ścibiorska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie.

Podczas obrad, komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę specjalną, która trafiła do rąk ucznia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie - Miłosza Zaniewicza, który w brawurowy sposób wyrecytował utwory T. Hughesa Hawk Roosting oraz Let America Be America Again.

Wręczenia nagród dokonali pan dyrektor Sławomir Zdunek oraz pani Małgorzata Kanar, która reprezentowała Burmistrza Miasta Lubartów. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie oraz Wydawnictwo Oxford University Press. Wspomnieć należy, iż wszyscy uczestnicy konkurs, jak i opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania oraz drobne upominki.

Wszystkim opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, zaś zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!


Galeria>>


User Comments
Your Name / Email Address

spacer
Galerie zdjęć

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA
 

2010-01-22
 

Wizyta w Przedszkolu nr 5
 

2011-05-30
 

V MIędzyszkolny Konkurs Poezji 2017
 

Kalifornia - zdjęcia z podróży
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Spotkanie z przedstawicielami Kom. Fulbrighta
 

Gimnazjalistki w Przedszkolu nr 5
 

Kalifornia - zdjęcia z podróży
 

UTW w Centrum Zasobów Dydaktycznych
 

AIESCEC w YLRC
 

Konkurs recytatorski 2014
 

Spotkanie z Dan Hastings w YLRC (20.03.2018)
 

Amerykańska lekcja w YLRC (10.05.2017)
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

2011-03-22
 

2011-05-30
 

YLRC w Przedszkolu Miejskim nr 5
 

UTW w Centrum Zasobów Dydaktycznych
 

2011-11-07
 

VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (15
 

Lekcja j. angielskiego w Oddziale Przedszkolnym w
 

2011-11-07
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Wizyta w British Council i UMCS
 

VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglojęzycznej (15
 

2011-03-22
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Lekcja wielkanocna 2016
Cytat Dnia

"Only a fool learns from his own mistakes. The wise man learns from the mistakes of others."

Otto von Bismarck

We have 58 guests online


__________________________________________________________________________________

C o p y r i g h t  2 0 0 9  YOUNG   LEARNERS   RESOURCE  CENTER   W   LUBARTOWIE

spacer