YLRC z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Lubartowie |

28 października br. odbyła się lekcja języka angielskiego, ale tym razem to pracownicy Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (YLRC) gościli w przedszkolu Miejskim nr 5 w Lubartowie. To właśnie do przedszkolaków, a właściwie grupy IV zawitaliśmy.
Lekcję poprowadziła pani Monika Smyl, nauczyciel j. angielskiego w Gimnazjum nr 2, która w bardzo kolorowy sposób, za pomocą książki wielkiego formatu (big books), przedstawiła maluszkom świat dzikich zwierząt. Oczywiście nasze spotkanie miało charakter bardziej zabawy niż typowej lekcji i wymagało od uczestników, a także pani prowadzącej sporych umiejętności aktorskich i gimnastycznych.
Dalsza część lekcji to już typowe dla przedszkolaków prace artystyczne. Zadaniem jakie mieli do wykonania było złożenie, z przygotowanych przez nas wcześniej szablonów, zwierząt. Zielona żyrafa, niebieski słoń czy żółta zebra, te i inne zwierzaki wycięte zostały na specjalnej wycinarce, która znajduje się w naszym Centrum.
Nasz wizyta w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Lubartowie, była ciekawym doświadczeniem dla nas samych, a mamy nadzieję to spotkanie stało się taki malutkim ziarenkiem do nauki j. angielskiego, które zaowocuje gdzieś w przyszłości.
Galeria >>
|