spacer
spacer search

Young Learners Resource Center w Lubartowie
CENTRUM ZASOBOW DYDAKTYCZNYCH JEZYKA ANGIELSKIEGO

Search
spacer
spacer
header
 
Główne Menu
Strona główna
Regulamin Centrum
Nasz zespół
Trochę historii
Zasoby dydaktyczne
Media o nas
Godziny otwarcia
Kontakt z nami
Angielski ludzkim językiem!
Angielski | gramatyka | testy

 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Niecodziennej lekcji języka angielskiego ciąg dalszy...

Niecodziennej lekcji języka angielskiego ciąg dalszy...

Już po raz drugi grupa 30 uczniów z klas I-III Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie uczestniczyła w warsztatach z języka angielskiego prowadzonych przez Katherine Albrecht-Snow, przedstawicielkę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta.

To wyjątkowe spotkanie odbyło się 22 marca br,. czyli dzień później od planowanego terminu, gdyż 21 marca wszyscy z utęsknieniem wypatrywali wiosny... i co? Chyba się nie doczekaliśmy. Ale do rzeczy!!! Warsztaty były adresowane do tej samej grupy uczniów i były kontynuacją pierwszej sesji, czyli w dalszym ciągu były poświęcone kulturze i globalizacji świata.

Tym razem w centrum uwagi znalazła się tzw. "kultura popularna" i jej globalne rozprzestrzenianie się. Podczas zajęć uczniowie mogli sami zdefiniować wyrażenie "kultura popularna" oraz podać przykłady jej przejawów w ich nastoletnim życiu. Jak się okazało po wykonaniu pierwszego zadania, nasze codzienne życie składa się z wpływów wielu kultur.

Pierwszym zadaniem uczniów było przypisanie kraju, z którego pochodzą ich ulubione grupy muzyczne, piosenkarze, filmy, produkty żywnościowe, marki ubrań i sportów. O wzajemnym przenikaniu kultury masowej różnych krajów świadczy chociażby utwór, na punkcie którego oszalał, i który w ostatnim czasie tańczył cały świat tj. Gangnam Style. Uczniowie zapytani o wykonawcę i jego pochodzenie nie mieli żadnego problemu ze wskazaniem artysty oraz kraju, czyli Korei.

 

Dalej uczniowie mieli odgadnąć skąd pochodzą znane na całym świecie, a oglądane przez nich w Internecie, telewizji czy na billboardach, reklamy różnych firm. I tu okazało się, że wielu z nich błędnie przypisywało pochodzenie firm, np. znana powszechnie firma odzieżowa H&M okazała się być szwedzka, a nie angielska, jak każdy sadził.

 

W kolejnym zadaniu uczniowie udawali, że po raz pierwszy spotkali się z kulturą amerykańską. W tym celu obejrzeli dwa teledyski i musieli opisać swojemu partnerowi, a później i innym grupom, jak rozumieją kulturę amerykańską na podstawie tego, co zobaczyli.

 

Na zakończenie nasi gimnazjaliści musieli wykonać reklamę ikony polskiej kultury popularnej. Reklamy miały być przekonujące, tak aby zachęcić ludzi na całym świecie do wybrania reklamowanego przez nich, polskiego produktu. W tym zadaniu uczniowie musieli wykazać się nie tylko dobrą znajomością języka angielskiego, ale również kreatywnością i oryginalnością. Uczniowie w grupach reklamowali, np. ulubiony zespół muzyczny, film, grę komputerową, markę odzieżową i potrawę, która jest bardzo charakterystyczna dla kuchni polskiej, a jest już znana w innych kulturach, czyli ogórki kiszone.

 

Zajęcia prowadzone przez Kate, były z pewnością niezwykłym przeżyciem nie tylko ze względu na przełamanie szkolnej rutyny, ale przede wszystkim ze względu na możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w innej formie niż odpowiedź, kartkówka czy test!

 

Dziękujemy Kate za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie...

 


User Comments
Your Name / Email Address

spacer
Galerie zdjęć

YLRC w Przedszkolu Miejskim nr 5
 

2011-03-22
 

Przedszkole Miejskie nr 5 (11.04.2016)
 

2011-12-09
 

Kalifornia - zdjęcia z podróży
 

Lekcja o USA (30.05.2017)
 

Aiesec
 

2010-12-06
 

Warsztay "Kreatywne powtórki słownictwa i gramatyk
 

Lekcja wielkanocna 2016
 

2010-01-22
 

2011-04-08
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Spotkanie z Amandą Wolosz w II LO (6.02.2019)
 

2010-01-22
 

IV Konkurs Poezji Anglojęzycznej
 

Lekcja j. angielskiego w Oddziale Przedszkolnym w
 

Konkurs recytatorski 2014
 

Lekcja w PM nr 5 (23.03.2016)
 

V MIędzyszkolny Konkurs Poezji 2017
 

Rola zeszytu przedmiotowego - warsztaty w YLRC
 

2013-05-23
 

2011-06-10
 

2010-05-28
 

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA (16.11.2017)
 

Lekcja w YLRC (21.10.2016)
 

Klasa 0b w YLRC
 

2011-06-10
 

Wizyta w Przedszkolu nr 5 (12.10.2015)
Cytat Dnia

"You don't stop laughing because you grow old;  you grow old because you stop laughing."

Michael Pritchard

We have 57 guests online


__________________________________________________________________________________

C o p y r i g h t  2 0 0 9  YOUNG   LEARNERS   RESOURCE  CENTER   W   LUBARTOWIE

spacer